Haber Teması: Elegant ve Üstün Özellikleri

Haber Teması: Elegant ve Üstün Özellikleri

Elegant haber teması ile artık çok daha hızlı, etkin ve esnek yapısıyla profesyonel bir haber sitesine sahip olun.

Uzun bir süredir üzerinde çalıştığımız bir proje olan Elegant haber temasının test çalışmalarını tamamladık  ve müşterilerimizin kullanımına sunduk. Elegant haber temasını yaparken tamamen müşterilerimizin taleplerini ve haber yazılım teknolojilerindeki en son gelişmeleri dikkate aldık.

Haber teması Elegant ortaya çıkarken özellikle hız faktörüne, etkili ve esnek bir tasarıma sahip olmasına, özelleştirilebilir olmasına büyük önem verdik.

Peki Elegant haber teması ile gelen yeni özellikler ve yaptığımız geliştirmeler neler? Elegant haber teması size neler katacak?

Ziyaretçilere yönelik özelleştirilebilir özellikler

  • Artık haber yazılım teknolojilerinde haber temalarında “benim sayfam” tarzında özelleştirilebilir özellikler ön plana çıkmaya başladı. Örneğin okurların bir haberi kaydetmesi ve daha sonra bu kaydettiği haberleri kendi üye panelinden okuyabilir olması Elegant haber teması ile gelen yeniliklerden birisi.
  • Elegant ayrıca üyelere özel takip ve bildirim özelliği de sunuyor. Üyeler istedikleri kategorideki haberlerin ve yazar makalelerinin yayınlandığında kendilerine bildirim olarak gelmesini sağlayabiliyorlar.

Bu şekilde özelleştirilebilir özellikler, sayfayı ziyaret eden okurların haber sitesiyle daha fazla bağ kurmasına, haber sitesini daha sık ziyaret etmesine yardımcı oluyor. Zaten bir haber sitesinin değerini, performansını belirleyen önemli unsurlardan birisi de bu. Daha fazla ziyaretçi, daha fazla sayfa okunması ve haber sitesinde daha fazla zaman geçirmesi.

Hızlı açılan sayfalar

Elegant haber temasının en belirgin özelliklerinden ve bize gelen en olumlu geri bildirimlerden birisi de sayfa hızı konusunda oldu. Sayfa hızının artması siteye gelen ziyaretçilerin sitede daha fazla zaman geçirmesi için önemli bir unsur. Hızlı açılan sayfalar yayıncılarımızın en çok önem verdiği konulardan birisiydi. Bunun yanında hızlı Google İAMP sayfaları da yayıncılarımızı ziyadesiyle memnun etmiş görünüyor.

Zaten hızlı açılan sayfalar konusu, Google algoritmalarında da her zaman için ciddi bir önem arz ediyor. Böylelikle sitenin arama motorlarındaki performasını da üst düzeye çıkarmaktadır. Yani Elegant haber teması ile daha da hızlanan sayfalar sayesinde haber sitelerinin performasında da artışlar gözlenmeye başladı bile…

Tasarımsal esneklikler

Elagant haber teması hazırlanırken “tasarımsal anlamda yayıncılarımıza özgürlük sağlasın, hiç kod bilgisi olmadan bile site tasarımında değişiklikler yapabilsinler” istedik.

Bu nedenle farklı yazı fontu, farklı site renkleri, farklı manşet türleri, farklı yazarlar modülü seçenekleri, farklı header ve footer tasarımları, farklı video ve foto galeri tasarımları, modülerin yerlerini sürükle bırak teknolojisiyle kolaylıkla değiştirebilme gibi tasarımsal esneklikler yayıncılarımızın tasarım konusunda işini bir hayli kolaylaştırıyor.

Yerel haberler teknolojisi

Elegant haber temasını hazırlarken yayıncılarımızın en çok talep ettikleri konulardan birisi de yerel haberler özelliğiydi. Yani yayınladıkları haberleri özellikle il bazlı olarak sunmak istiyorlardı. Elegant ile artık bu özellik de gelmiş oldu. Ana sayfada Türkiye haritası üzerinden il seçimi yapılarak o ille ilgili haberlere ulaşılması mümkün. Bu da elbetteki daha fazla sayfa okunması, sitede daha fazla zaman geçirilmesi, ziyaretçiye ilgilendiği ilin haberlerini kolayca sunmak anlamına geliyor.

Haber teması Elegant’ın bu ve daha birçok üstün özeliklerini  buraya tıklayarak inceleyebilir ve ayrıntılı inceleme için demo talebinde bulunabilirsiniz.

Soru ve istekleriniz olursa satis@tebilisim.com e-mail adresinden veya 0212 322 74 90 telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.TE Bilişim