Veri Tabanı Aktarımları

TE Bilişim yazılımlarını satın aldığınız zaman, eğer daha öncesinde kullandığınız haber sitesi veya yeni aldığınız ürünümüzle aynı konseptte bir yazılım varsa ve bunun içeriklerini devam ettirmek istiyorsanız, veri tabanı aktarımı konusunda destek veriyoruz. Ekibimiz  sözkonusu sitenizin veri tabanını detaylı bir şekilde inceleyerek aktarımla ilgili notlarını size ulaştırıyor ve onaylamanızın ardından aktarım başlatılıyor.

Her veri tabanını aktarabiliyor muyuz?

Şu an sadece MySQL veri tabanlarına öncelik veriyoruz. Diğer veri tabanları ile ilgili çözümlerde yaşanan ciddi uyuşmazlıklar nedeniyle şimdilik bu konuda yardımcı olamıyoruz.

Aktarımlar ne kadar sürüyor?

Ekibimizin yoğunluğuna ve veri tabanınızın karmaşıklık seviyesine göre 1 gün ile 3 hafta arasında değişen sürelerde tamamlanabiliyor.

Aktarım süreci nasıl işliyor?

Önce sitenize ait veri tabanı yapısı ekibimiz tarafından detaylı bir şekilde inceleniyor, aktarım için aktarımı mümkün olan ve olmayan verilere ait bilgiler sizinle paylaşılıyor. Bir karışıklık söz konusu ise sizinle istişare ediliyor. Bu safhadan sonra eğer mutabık kalınırsa, test aktarımı yapılıp test maksatlı habertest domainlerine bu veritabanı yüklenip linkler yönlendiriliyor. Eğer bu test sitedeki aktarım sonuçlarını onaylarsanız, canlı siteye nihai aktarımı yapılıp taşınarak süreç tamamlanıyor.

Bütün veriler sorunsuz aktarılabiliyor mu?

Sorunsuz bir şekilde aktarmayı biz de çok isterdik, ancak %3-%5’lik kayıp kaçınılmazdır. Eğer daha fazla kayıp olabilecek unsurlar var ise zaten öncesinde sizinle paylaşılıyor. Bütün verilerden kasıt tüm içerik çeşitleriyse oda hayır. Mesela Anket verilerini aktarmıyoruz. Başlıca aktarım çalışmamız şu verileri içeriyor: “Kategoriler” / “Haber” / “Yazar/Makale” / “Video” / “Foto” / “Üye” / “Yorum” / “Röportaj”

Aktarılamayan verilerle ilgili süreç nasıl?

Aktarılamayan veriler büyük miktarda olmadığı sürece herhangi bir sorun teşkil etmez. Aktarımı mümkün olmayan linkler 404’e düşer, kısa süre sonra da bu linkler kaybolur. Eğer 404 hataları büyük ölçüde olacak olduğu halde ilerlemeye onay verirseniz, aktarımı 301 ile anasayfaya yönlendirip bu 404 linklerini arama motorlarından yaklaşık iki hafta içersinde sildiriyoruz.

Aktarımın gerçekleşmesi için neler talep ediliyor?

Veri tabanının dosya olarak tarafımıza iletilmesi ya da onu alabileceğimiz sunucu bilgilerinin ulaştırılması bizim için yeterlidir.